Curriculum Vitæ
Activité parlementaire
2004-2008 (dep.)
initiatives legislatives
questions et interpellations
motions
discours
vote
2000-2004 (dep.)
1996-2000 (dep.)
 
Vous êtes ici: Home > Législature 2004-2008 > Chambre des Députés > Valentin Adrian Iliescu > Propositions législatives Versiunea pentru printare

Valentin Adrian ILIESCU
Propositions legislatives lancees dans la legislature 2004-2008

No. No. d'enregistrement Titre Statut
Ch.des Députés Senate
1. 15/04.02.2008 L564/2007 Proiect de Lege pentru alegerea Camerei Deputatilor si a Senatului Lege 35/2008
2. 45/08.02.2006 L341/2006 Propunere legislativa pentru modificarea si completarea Legii nr.41/1994 privind organizarea si functionarea Societatii Romane de Radiodifuziune si Societatii Romane de Televiziune, republicata respinsa
definitiv
3. 93/03.03.2008 L868/2007 Propunere legislativa pentru modificarea si completarea Ordonantei de urgenta a Guvernului nr. 5/2003 privind acordarea de ajutoare pentru incalzirea locuintei, precum si a unor facilitati populatiei pentru plata energiei termice respinsa
definitiv
4. 180/14.04.2008 L948/2007 Propunere legislativa pentru modificarea si completarea Legii nr.19/2000 privind sistemul public de pensii si alte drepturi de asigurari sociale, cu modificarile si completarile ulterioare Lege 218/2008
5. 237/10.04.2007 L114/2007 Propunere legislativa pentru declararea zilei de "1 ianuarie - Ziua Romaniei Europene" respinsa
definitiv
6. 262/22.06.2005   Propunere legislativa privind organizarea si functionarea Societatii Romane de Radiodifuziune si Societatii Romane de Televiziune retrasa
de catre initiator
7. 279/10.04.2006 L91/2006 Propunere legislativa privind modificarea Legii nr.50/1991 privind autorizarea lucrarilor in constructii, republicata, cu modificarile si completarile ulterioare respinsa
definitiv
8. 281/05.05.2008 L148/2008 Propunere legislativa pentru modificarea si completarea art.26 din Legea nr.346/2004 privind stimularea infiintarii si dezvoltarii intreprinderilor mici si mijlocii Lege 175/2009
9. 337/25.04.2006 L3/2006 Propunere legislativa pentru modificarea si completarea Legii educatiei fizice si sportului nr.69/2000 respinsa
definitiv
10. 365/07.05.2007 L95/2007 Propunere legislativa privind organizarea si functionarea Autoritatii Electorale Permanente respinsa
definitiv
11. 380/17.06.2008 L137/2008 Proiect de Lege pentru abrogarea art.2141- 2143din Legea nr.571/2003 privind Codul fiscal respins
definitiv
12. 393/28.09.2005   Propunere legislativa privind organizarea si functionarea Societatii Romane de Radiodifuziune si Societatii Romane de Televiziune retrasa
de catre initiator
13. 398/23.05.2007 L179/2007 Propunere legislativa privind regimul juridic aferent obiectivului de investitii "Palatul Parlamentului" respinsa
definitiv
14. 691/04.11.2008 L352/2008 Proiect de Lege pentru modificarea Ordonantei de urgenta a Guvernului nr.148/2005 privind sustinerea familiei in vederea cresterii copilului Lege 239/2009
15. 741/18.10.2006 L955/2006 Propunere legislativa privind schimbarea denumirii Judetului Arges cu resedinta in municipiul Pitesti, in Arges Muscel respinsa
definitiv
16. 774/12.11.2007 L484/2007 Propunere legislativa privind modificarea Legii nr. 416/2001, privind venitul minim garantat Lege 51/2008
17. 893/17.12.2007 L642/2007 Proiect de Lege pentru alegerea Camerei Deputatilor si Senatului respins
definitiv
18. 904/22.11.2006 L878/2006 Propunere legislativa pentru alegerea reprezentantilor Romaniei in Parlamentul European Lege 33/2007
19. BP729/17.09.2008 B473/26.09.2008 Propunere legislativa privind modificarea si completarea Legii nr.416/2001 privind venitul minim garantat la Senat

Adresse postale: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, Bucarest, Roumanie samedi, 1 octobre 2022, 15:40
Téléphone: +40213160300, +40214141111 Utilizator:
E-mail: webmaster@cdep.ro