Parliamentary activity
1990-1992 (dep.)
 
You are here: Home page > Legislature 1990-1992 > Chamber of Deputies > Marius Mihălăchioiu Versiunea pentru printare

Marius MIHĂLĂCHIOIU
Parliamentary activity in legislature 1990-1992

DEPUTY
Constituency no.16 DAMBOVITA
start of the mandate: 18 june 1990
end of the mandate: 21 april 1992 - resignation - HCD nr.23/1992
replaced by: Dumitru Badea

Political party:
 
FSN-National Salvation Front 

Parliamentary group:
Parliamentary group of the National Salvation Front 

Standing committees
Committee for Industry and Services
Committee for the Investigation of Abuses and for Petitions

Parliamentary friendship groups:
 Friendship parliamentary group with Republic of Argentina - until apr. 1992
 Friendship parliamentary group with Hellenic Republic - until apr. 1992
 Friendship parliamentary group with Islamic Republic of Iran - until apr. 1992

Postal address: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, Bucharest, Romania sunday, 23 january 2022, 13:59
Telephone: +40213160300, +40214141111 Utilizator:
E-mail: webmaster@cdep.ro