Carmen Felicia TĂNĂSESCU
Sinteza activitatii parlamentare în legislatura 2004-2008

SENATOR
aleasa senator în circumscriptia electorala nr.8 BRAȘOV
pe listele Alianței Dreptate și Adevăr PNL-PD
data validarii: 19 decembrie 2007
înlocuieste pe: Nicolae-Vlad Popa
data încetarii mandatului: 1 decembrie 2008 -

Formatiunea politica:
PNL-Partidul Național Liberal 

Grupul parlamentar:
Grupul parlamentar al Partidului Național Liberal 

Comisii permanente
Comisia pentru egalitatea de șanse (din feb. 2008)

Grupuri de prietenie cu Parlamentele altor state:
 Grupul parlamentar de prietenie cu Irlanda - din mar. 2008
 - până în dec. 2008
 Președinte
 Grupul parlamentar de prietenie cu Republica Federală Germania - din mar. 2008
 - până în dec. 2008
 Grupul parlamentar de prietenie cu Republica Polonă - din mar. 2008
 - până în dec. 2008