Nicușor HALICI
Sinteza activitatii parlamentare în legislatura 2020-prezent

DEPUTAT
ales deputat în circumscriptia electorala nr.41 VRANCEA
data validarii: 21 decembrie 2020 - HCD nr.70/2020
data încetarii mandatului: 1 martie 2022 - demisie
înlocuit de: Laurențiu-Daniel Marin

Formatiunea politica:
PSD-Partidul Social Democrat 

Grupul parlamentar:
Grupul parlamentar al Partidului Social Democrat - până în mar. 2022 Vicelider

Comisii permanente
Comisia juridică, de disciplină și imunități - Vicepreședinte
Comisia pentru constituționalitate - Secretar (din apr. 2021)

Comisii permanente comune
Comisia permanentă a Camerei Deputaților și Senatului privind Statutul deputaților și al senatorilor, organizarea și funcționarea ședințelor comune ale Camerei Deputaților și Senatului

Delegatii ale Parlamentului României la organizatii parlamentare internationale:
Comitetul Director al Grupului Român al Uniunii Interparlamentare - până în mar. 2022 membru

Grupuri de prietenie cu Parlamentele altor state:
 Grupul parlamentar de prietenie cu Malaezia - până în mar. 2022 Președinte
 Grupul parlamentar de prietenie cu Australia - până în mar. 2022
 Grupul parlamentar de prietenie cu Republica Indonezia - până în mar. 2022 Vicepreședinte