Parliamentary activity
1992-1996 (sen.)
legislative initiatives
1990-1992 (dep.)
 
You are here: Home page > Legislature 1992-1996 > Senate > Ioan Turlacu Versiunea pentru printare

Ioan TURLACU
Parliamentary activity in legislature 1992-1996

SENATOR
Constituency no.14 CONSTANTA
start of the mandate: 28 december 1994 - HS nr.39/1994
replaces: Eugen Dijmarescu

Political party:
 
PD-Democratic Party

Parliamentary group:
Parliamentary group of the Democrat Party 

Standing committees
(since mar. 1995)
(since sep. 1995)

Parliamentary activity in figures:
Legislative initiatives: 2

Postal address: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, Bucharest, Romania tuesday, 27 september 2022, 18:25
Telephone: +40213160300, +40214141111 Utilizator:
E-mail: webmaster@cdep.ro