Parliamentary activity
1996-2000 (sen.)
legislative initiatives
 
You are here: Home page > Legislature 1996-2000 > Senate > Justin Tambozi Versiunea pentru printare

Justin TAMBOZI
Parliamentary activity in legislature 1996-2000

SENATOR
Constituency no.12 CALARASI
start of the mandate: 19 december 1996
replaces: Dumitru Paun

Political party:
 
PUNR-Romanian National Unity Party - until sep. 1999
 
independent  - since sep. 1999

Parliamentary group:
Parliamentary group of the Romanian National Unity Party - since dec. 1996
 - until sep. 1999
Senator non-attached - since sep. 1999

Standing committees
(since oct. 1998)
(since mar. 1997)

Parliamentary activity in figures:
Legislative initiatives: 4, din care 1 promulgata lege

Postal address: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, Bucharest, Romania saturday, 24 september 2022, 20:10
Telephone: +40213160300, +40214141111 Utilizator:
E-mail: webmaster@cdep.ro