You are here: Home page > Legislature 2020-present > Senate > Political parties > USR Versiunea pentru printare

Union to Save Romania

  Full name ConstituencyMember since
1. Berea Cristinel-Gabriel IAȘI 7 jun. 2021
2. Bob Virgil Marius SĂLAJ 1 feb. 2022
3. Bodea Marius IAȘI
4. Bordei Cristian CLUJ 7 jun. 2021
5. Cernic Sebastian BACĂU
6. Darău Ambrozie-Irineu BRAȘOV
7. Dinică Silvia-Monica BUCUREȘTI
8. Dragu Anca Dana BUCUREȘTI 7 jun. 2021
9. Ghica Cristian BUCUREȘTI
10. Ivan Dan MARAMUREȘ
11. Mihail Radu-Mihai DIASPORA
12. Mircescu Ion-Narcis ARGEȘ
13. Mîndruță Gheorghiță SUCEAVA 7 jun. 2021
14. Mureșan Claudiu-Marinel SIBIU
15. Negoi Eugen-Remus CONSTANȚA
16. Oprinoiu Aurel PRAHOVA
17. Pălărie Ștefan BUCUREȘTI 7 jun. 2021
18. Popescu Ion-Dragoș DÂMBOVIȚA 7 jun. 2021
19. Postică Andrei GALAȚI
20. Poteraș Cosmin-Marian DOLJ 7 jun. 2021
21. Spătaru Elena-Simona BUCUREȘTI 7 jun. 2021
22. Trifan Raoul-Adrian TIMIȘ
23. Vicol Costel TULCEA
24. Vlad Sergiu Cosmin ARAD
25. Zob Alexandru-Robert SATU-MARE

Former members of USR

  Full name ConstituencyMember until
1. Viașu Cosmin-Cristian SĂLAJ 21 jan. 2022

Postal address: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, Bucharest, Romania friday, 12 august 2022, 21:16
Telephone: +40213160300, +40214141111 Utilizator:
E-mail: webmaster@cdep.ro