Camera Deputaților
Sunteti în sectiunea: Prima pagina > Legislatura 2016-2020 > Camera Deputaților > Versiunea pentru printare

Legislatura 2016-2020
Lista deputatilor - grupuri parlamentare

  Nume si prenume Circumscriptia electorala PartidMembru
din
Nr. Denumire
1.  Achiței Vasile-Cristian 7 BOTOȘANI
PNL 
2.  Adnagi Slavoliub  
Minoritati 
3.  Ambrus Izabella-Agnes 8 BRAȘOV
UDMR 
4.  Ampleev Andrian  
Minoritati 
12 sep. 2018
5.  Anastase Roberta Alma 31 PRAHOVA
PNL 
6.  Andrei Alexandru-Ioan 19 GIURGIU
PSD - până în feb. 2019
Neafiliați - din feb. 2019
 - până în iun. 2019
PNL - din iun. 2019
7.  Andronache Gabriel 8 BRAȘOV
PNL 
8.  Andrușcă Dănuț 29 NEAMȚ
PSD 
9.  Antal István-János 14 CONSTANȚA
UDMR 
10.  Anton Anton 42 BUCUREȘTI
ALDE - până în sep. 2019
Neafiliați - din sep. 2019
 - până în sep. 2019
PRO România - din sep. 2019
 - până în oct. 2019
ALDE - din oct. 2019
 - până în feb. 2020
Neafiliați - din feb. 2020
 - până în iun. 2020
PSD - din iun. 2020
11.  Apjok Norbert 26 MARAMUREȘ
UDMR 
12.  Ardelean Ben-Oni 37 TIMIȘ
PNL 
13.  Arsu Alin-Ionuț 42 BUCUREȘTI
USR 
25 iun. 2019
14.  Avram Constantin 4 BACĂU
ALDE - până în sep. 2019
Neafiliați - din sep. 2019
 - până în sep. 2019
PRO România - din sep. 2019
 - până în oct. 2019
ALDE - din oct. 2019
 - până în feb. 2020
Neafiliați - din feb. 2020
 - până în iun. 2020
PSD - din iun. 2020
15.  Axinte Vasile 24 IAȘI
PSD 
16.  Babuș Radu 14 CONSTANȚA
PSD 
17.  Balan Ioan 35 SUCEAVA
PNL 
18.  Balint Liviu-Ioan 33 SĂLAJ
PMP - până în iun. 2017
Neafiliați - din iun. 2017
 - până în sep. 2017
PSD - din sep. 2017
 - până în aug. 2019
PRO România - din aug. 2019
 - până în ian. 2020
PNL - din ian. 2020
19.  Banias Mircea Marius 14 CONSTANȚA
ALDE - până în mai 2017
Neafiliați - din mai 2017
 - până în mai 2019
PRO România - din mai 2019
 - până în ian. 2020
PNL - din ian. 2020
20.  Barb Radu 22 HUNEDOARA
PSD 
27 oct. 2020
21.  Băișanu Ștefan-Alexandru 35 SUCEAVA
ALDE - până în sep. 2019
Neafiliați - din sep. 2019
 - până în feb. 2020
PSD - din feb. 2020
22.  Bălănescu Alexandru 27 MEHEDINȚI
PSD - până în aug. 2019
PRO România - din aug. 2019
23.  Bănicioiu Nicolae 24 IAȘI
PSD - până în mai 2018
Neafiliați - din mai 2018
 - până în mai 2019
PRO România - din mai 2019
24.  Bârlădeanu Dragoș-Petruț 41 VRANCEA
PSD - până în oct. 2020
Neafiliați - din oct. 2020
25.  Bejinariu Eugen 35 SUCEAVA
PSD 
26.  Bende Sándor 21 HARGHITA
UDMR 
27.  Benedek Zacharie 21 HARGHITA
UDMR 
28.  Benkő Erika 15 COVASNA
UDMR 
29.  Bica Dănuț 3 ARGEȘ
PNL 
30.  Bichineț Corneliu 39 VASLUI
PMP 
31.  Birchall Ana 39 VASLUI
PSD - până în feb. 2020
Neafiliați - din feb. 2020
32.  Biro Zsolt-Istvan 28 MUREȘ
UDMR 
33.  Biró Rozália-Ibolya 5 BIHOR
UDMR 
34.  Bîzgan-Gayral Oana-Mioara 42 BUCUREȘTI
USR - până în noi. 2017
Neafiliați - din noi. 2017
35.  Boboc Tudorița-Rodica 41 VRANCEA
PSD 
36.  Boboc Valentin Gabriel 36 TELEORMAN
PSD 
37.  Bode Lucian Nicolae 33 SĂLAJ
PNL 
38.  Bogaciu Alexandra-Corina 25 ILFOV
PSD - până în feb. 2019
Neafiliați - din feb. 2019
 - până în mai 2019
PRO România - din mai 2019
 - până în feb. 2020
PSD - din feb. 2020
39.  Bogdan Gheorghe-Dănuț 5 BIHOR
PSD 
40.  Bontea Vlad 27 MEHEDINȚI
PSD 
41.  Boroianu Aurel-Robert 14 CONSTANȚA
PNL 
42.  Borza Remus-Adrian 8 BRAȘOV
ALDE - până în sep. 2017
Neafiliați - din sep. 2017
 - până în iun. 2019
PSD - din iun. 2019
 - până în ian. 2020
PNL - din ian. 2020
43.  Bota Marius Sorin-Ovidiu 26 MARAMUREȘ
PSD 
44.  Bozianu Nicoleta-Cătălina 31 PRAHOVA
PMP 
45.  Bran-Voinea Ioana 32 SATU-MARE
PSD 
46.  Bucura-Oprescu Simona 3 ARGEȘ
PSD 
47.  Buican Cristian 40 VÂLCEA
PNL 
48.  Buicu Corneliu-Florin 28 MUREȘ
PSD 
49.  Bumb Sorin-Ioan 1 ALBA
PNL 
50.  Burciu Cristina 13 CLUJ
PSD - până în dec. 2019
PNL - din dec. 2019
51.  Calista Mara-Daniela 36 TELEORMAN
PNL 
52.  Calotă Florică Ică 36 TELEORMAN
ALDE - până în sep. 2019
Neafiliați - din sep. 2019
 - până în sep. 2019
PRO România - din sep. 2019
 - până în oct. 2019
ALDE - din oct. 2019
 - până în feb. 2020
Neafiliați - din feb. 2020
 - până în mar. 2020
PNL - din mar. 2020
53.  Căciulă Aurel 39 VASLUI
PSD 
54.  Căprar Dorel-Gheorghe 2 ARAD
PSD 
55.  Căruceru Aida-Cristina 42 BUCUREȘTI
PSD 
56.  Cătăniciu Steluța-Gustica 13 CLUJ
ALDE - până în sep. 2019
Neafiliați - din sep. 2019
 - până în sep. 2019
PRO România - din sep. 2019
 - până în oct. 2019
ALDE - din oct. 2019
 - până în feb. 2020
Neafiliați - din feb. 2020
 - până în iun. 2020
PSD - din iun. 2020
57.  Cherecheș Florica 5 BIHOR
PNL 
58.  Cherecheș Viorica 26 MARAMUREȘ
PNL 
59.  Chiriac Viorel 8 BRAȘOV
PSD 
60.  Cioabă Petre 36 TELEORMAN
PSD 
5 iun. 2019
61.  Ciocan Dan 30 OLT
PSD 
62.  Ciofu Tamara-Dorina 7 BOTOȘANI
PSD 
63.  Cîmpeanu Sorin Mihai 42 BUCUREȘTI
ALDE - până în iun. 2017
Neafiliați - din iun. 2017
 - până în mai 2019
PRO România - din mai 2019
 - până în ian. 2020
PNL - din ian. 2020
64.  Cîtea Vasile 24 IAȘI
PSD 
65.  Cobuz Maricela 35 SUCEAVA
PSD 
66.  Cocoș Vasile 40 VÂLCEA
PSD 
67.  Codreanu Constantin 43 DIASPORA
PMP 
68.  Cojocaru Petru-Bogdan 24 IAȘI
PSD 
25 iun. 2019
69.  Coliu Doru-Petrișor 43 DIASPORA
PMP 
70.  Constantin Daniel 42 BUCUREȘTI
ALDE - până în mai 2017
Neafiliați - din mai 2017
 - până în mai 2019
PRO România - din mai 2019
 - până în noi. 2019
Neafiliați - din noi. 2019
 - până în ian. 2020
PNL - din ian. 2020
71.  Cosma Andreea 31 PRAHOVA
PSD 
16 ian. 2017
72.  Cosma Lavinia-Corina 28 MUREȘ
USR - până în sep. 2020
  
Neafiliați - din sep. 2020
73.  Cozmanciuc Corneliu-Mugurel 29 NEAMȚ
PNL 
74.  Cristache Cătălin 18 GALAȚI
PMP 
75.  Csép Éva-Andrea 28 MUREȘ
UDMR 
76.  Csokany Petronela-Mihaela  
Minoritati 
77.  Csoma Botond 13 CLUJ
UDMR 
78.  Cucșa Marian-Gheorghe 37 TIMIȘ
ALDE - până în sep. 2019
Neafiliați - din sep. 2019
 - până în feb. 2020
PSD - din feb. 2020
 - până în sep. 2020
Neafiliați - din sep. 2020
79.  Culeafă Mihai 25 ILFOV
PNL 
80.  Cupă Ion 17 DOLJ
ALDE - până în sep. 2019
Neafiliați - din sep. 2019
 - până în oct. 2019
ALDE - din oct. 2019
 - până în ian. 2020
PMP - din ian. 2020
81.  Cupșa Ioan 5 BIHOR
PNL 
  
82.  Dinu Cristina-Elena 19 GIURGIU
PSD 
83.  Dîrzu Ioan 1 ALBA
PSD 
84.  Dobre Mircea-Titus 14 CONSTANȚA
PSD - până în mai 2018
Neafiliați - din mai 2018
 - până în mai 2019
PRO România - din mai 2019
85.  Dobre Victor Paul 18 GALAȚI
PNL 
  
86.  Dobrică Ionela Viorela 10 BUZĂU
PSD 
87.  Dobrovici-Bacalbașa Nicolae 18 GALAȚI
PSD 
88.  Dobrovie Matei-Adrian 42 BUCUREȘTI
USR - până în oct. 2018
Neafiliați - din oct. 2018
 - până în noi. 2018
PNL - din noi. 2018
89.  Dohotaru Adrian-Octavian 13 CLUJ
USR - până în noi. 2017
Neafiliați - din noi. 2017
90.  Drăghici Mircea-Gheorghe 3 ARGEȘ
PSD - până în feb. 2020
Neafiliați - din feb. 2020
91.  Dumitrache Ileana Cristina 14 CONSTANȚA
PSD 
92.  Dunava Costel Neculai 4 BACĂU
PSD 
93.  Durbacă Eugen 18 GALAȚI
ALDE - până în mai 2017
Neafiliați - din mai 2017
 - până în mai 2019
PRO România - din mai 2019
 - până în iun. 2020
PSD - din iun. 2020
94.  Erdei Dolóczki István 32 SATU-MARE
UDMR 
95.  Farago Petru 2 ARAD
UDMR 
96.  Fădor Angelica 35 SUCEAVA
PNL 
97.  Firczak Iulius Marian  
Minoritati 
98.  Florea Damian 42 BUCUREȘTI
ALDE - până în iun. 2017
Neafiliați - din iun. 2017
 - până în mar. 2018
PSD - din mar. 2018
 - până în iun. 2019
PRO România - din iun. 2019
 - până în ian. 2020
PNL - din ian. 2020
99.  Florea Oana-Consuela 42 BUCUREȘTI
PSD 
100.  Floroiu Ionel 4 BACĂU
PSD 
101.  Furic Iarco  
Minoritati 
102.  Furtună Mirela 42 BUCUREȘTI
PSD 
103.  Ganț Ovidiu Victor  
Minoritati 
  
104.  Gavrilă Camelia 24 IAȘI
PSD 
105.  Gavrilescu Grațiela Leocadia 31 PRAHOVA
ALDE - până în sep. 2019
Neafiliați - din sep. 2019
 - până în feb. 2020
PSD - din feb. 2020
106.  Gavriliță Bianca - Miruna 37 TIMIȘ
PSD 
107.  Găină Mihăiță 23 IALOMIȚA
PSD - până în oct. 2019
Neafiliați - din oct. 2019
 - până în dec. 2019
PNL - din dec. 2019
108.  Georgescu Laura 18 GALAȚI
PSD 
25 iun. 2019
109.  Gerea Andrei Dominic 3 ARGEȘ
ALDE - până în sep. 2019
Neafiliați - din sep. 2019
 - până în sep. 2019
PRO România - din sep. 2019
 - până în oct. 2019
ALDE - din oct. 2019
 - până în feb. 2020
Neafiliați - din feb. 2020
 - până în iun. 2020
PSD - din iun. 2020
110.  Gheorghe Andrei Daniel 25 ILFOV
PNL 
111.  Gheorghe Tinel 23 IALOMIȚA
PNL 
112.  Gheorghiu Bogdan 35 SUCEAVA
PNL 
113.  Ghera Giureci-Slobodan  
Minoritati 
  
114.  Gherman Dumitru 5 BIHOR
PSD 
4 sep. 2017
115.  Ghilea Găvrilă 5 BIHOR
PNL 
116.  Gilia Claudia 16 DÂMBOVIȚA
PSD 
4 sep. 2017
117.  Giugea Nicolae 17 DOLJ
PNL 
118.  Grosaru Andi-Gabriel  
Minoritati 
119.  Gudu Vasile 38 TULCEA
PNL 
120.  Havrici Emanuel-Iuliu 35 SUCEAVA
PSD - până în sep. 2019
PRO România - din sep. 2019
121.  Hărătău Elena 4 BACĂU
PSD - din iul. 2018
 - până în dec. 2019
PNL - din dec. 2019
9 iul. 2018
122.  Heiuș Lucian-Ovidiu 22 HUNEDOARA
PNL 
123.  Holban Georgeta-Carmen 16 DÂMBOVIȚA
PSD 
124.  Huncă Mihaela 7 BOTOȘANI
PSD - până în sep. 2018
Neafiliați - din sep. 2018
 - până în mai 2019
PRO România - din mai 2019
125.  Huțucă Bogdan-Iulian 14 CONSTANȚA
PNL 
126.  Iancu Iulian 14 CONSTANȚA
PSD 
127.  Iancu Marius-Ionel 30 OLT
PSD 
128.  Ibram Iusein  
Minoritati 
129.  Iftimie Neculai 29 NEAMȚ
PSD - până în dec. 2019
Neafiliați - din dec. 2019
130.  Ilișanu Claudiu-Augustin 4 BACĂU
PSD 
131.  Intotero Natalia-Elena 22 HUNEDOARA
PSD 
132.  Ionescu George 31 PRAHOVA
PNL 
133.  Ioniță Antoneta 9 BRĂILA
PNL 
134.  Itu Cornel 13 CLUJ
PSD 
135.  Jivan Luminița-Maria 11 CARAȘ-SEVERIN
PSD - până în sep. 2020
Neafiliați - din sep. 2020
136.  Kelemen Hunor 21 HARGHITA
UDMR 
137.  Kulcsár-Terza József-György 15 COVASNA
UDMR 
138.  Leoreanu Laurențiu-Dan 29 NEAMȚ
PNL 
139.  Longher Victoria  
Minoritati 
140.  Lovin Dumitru 40 VÂLCEA
ALDE - până în sep. 2019
Neafiliați - din sep. 2019
 - până în oct. 2019
PRO România - din oct. 2019
 - până în oct. 2019
ALDE - din oct. 2019
 - până în feb. 2020
Neafiliați - din feb. 2020
141.  Lungu Tudorița 4 BACĂU
PNL 
142.  Lupașcu Costel 7 BOTOȘANI
PSD 
143.  Lupescu Dumitru 16 DÂMBOVIȚA
USR 
  
144.  Macovei Silviu Nicu 24 IAȘI
PSD 
145.  Magyar Loránd-Bálint 32 SATU-MARE
UDMR 
146.  Manole Petre-Florin 42 BUCUREȘTI
PSD 
147.  Mareș Mara 8 BRAȘOV
PNL 
148.  Marica Petru-Sorin 22 HUNEDOARA
PSD - până în apr. 2019
Neafiliați - din apr. 2019
 - până în mai 2019
PRO România - din mai 2019
149.  Márton Árpád-Francisc 15 COVASNA
UDMR 
150.  Matei Călin-Vasile-Andrei 26 MARAMUREȘ
PSD 
151.  Mărgărit Mitică-Marius 18 GALAȚI
PSD 
152.  Meiroșu Marilena-Emilia 9 BRĂILA
PSD - până în mai 2018
Neafiliați - din mai 2018
 - până în mai 2019
PRO România - din mai 2019
 - până în ian. 2020
PSD - din ian. 2020
 - până în aug. 2020
PNL - din aug. 2020
153.  Mihalescul Dumitru 35 SUCEAVA
PNL 
154.  Mihălcescu Carmen-Ileana 42 BUCUREȘTI
PSD 
155.  Mircea Florin 9 BRĂILA
PSD 
25 iun. 2019
156.  Mitricof George-Cristian 17 DOLJ
PSD 
27 oct. 2020
157.  Moagher Laura-Mihaela 31 PRAHOVA
PSD 
158.  Mocanu Adrian 10 BUZĂU
PMP - până în iul. 2018
ALDE - din iul. 2018
 - până în sep. 2019
Neafiliați - din sep. 2019
 - până în sep. 2019
PRO România - din sep. 2019
 - până în oct. 2019
ALDE - din oct. 2019
 - până în feb. 2020
Neafiliați - din feb. 2020
 - până în mar. 2020
PMP - din mar. 2020
159.  Mocioalcă Ion 11 CARAȘ-SEVERIN
PSD - până în feb. 2019
Neafiliați - din feb. 2019
 - până în mai 2019
PRO România - din mai 2019
160.  Mohaci Mihai 8 BRAȘOV
PSD - până în dec. 2018
Neafiliați - din dec. 2018
 - până în dec. 2018
PSD - din dec. 2018
 - până în iun. 2019
PRO România - din iun. 2019
161.  Moise Costin-Sebastian 42 BUCUREȘTI
PMP - din iun. 2019
25 iun. 2019
162.  Moldovan Sorin-Dan 13 CLUJ
PNL 
163.  Movilă Petru 24 IAȘI
PMP 
164.  Muraru Iulian-Alexandru 24 IAȘI
PNL 
27 oct. 2020
165.  Nasra Gabriel-Horia 13 CLUJ
PSD 
166.  Neagu Nicolae 34 SIBIU
PNL 
167.  Neață Eugen 40 VÂLCEA
PSD 
168.  Nechifor Cătălin-Ioan 35 SUCEAVA
PSD - până în mai 2018
Neafiliați - din mai 2018
 - până în mai 2019
PRO România - din mai 2019
169.  Nicoară Romeo Florin 32 SATU-MARE
PNL 
170.  Nicolae Andrei 31 PRAHOVA
PSD 
171.  Nicolicea Eugen 12 CĂLĂRAȘI
PSD 
172.  Niță Mihai 30 OLT
ALDE - până în sep. 2019
Neafiliați - din sep. 2019
 - până în oct. 2019
PRO România - din oct. 2019
173.  Niță Nicu 9 BRĂILA
PSD 
174.  Nosa Iuliu 33 SĂLAJ
PSD 
175.  Olar Corneliu 1 ALBA
PNL 
176.  Olteanu Daniel 39 VASLUI
PNL - până în mai 2018
Neafiliați - din mai 2018
 - până în iun. 2018
ALDE - din iun. 2018
 - până în sep. 2019
Neafiliați - din sep. 2019
 - până în sep. 2019
PRO România - din sep. 2019
 - până în oct. 2019
ALDE - din oct. 2019
 - până în feb. 2020
Neafiliați - din feb. 2020
 - până în iun. 2020
PSD - din iun. 2020
177.  Oprea Dumitru 24 IAȘI
PNL 
178.  Oprișcan Mihai Doru 28 MUREȘ
PNL - până în mar. 2018
Neafiliați - din mar. 2018
 - până în iun. 2018
ALDE - din iun. 2018
 - până în sep. 2019
Neafiliați - din sep. 2019
 - până în sep. 2019
PRO România - din sep. 2019
 - până în oct. 2019
ALDE - din oct. 2019
 - până în feb. 2020
Neafiliați - din feb. 2020
 - până în iun. 2020
PSD - din iun. 2020
179.  Oros Nechita-Adrian 13 CLUJ
PNL 
180.  Oteșanu Daniela 40 VÂLCEA
PSD 
181.  Palăr Ionel 4 BACĂU
PNL 
182.  Pambuccian Varujan  
Minoritati 
183.  Pană Adriana-Doina 6 BISTRIȚA-NĂSĂUD
PSD 
184.  Paraschiv Rodica 31 PRAHOVA
PSD 
185.  Pașcan Emil-Marius 28 MUREȘ
PMP 
186.  Pau Radu - Adrian 37 TIMIȘ
PSD - până în feb. 2019
Neafiliați - din feb. 2019
 - până în mai 2019
PRO România - din mai 2019
187.  Păle Dănuț 10 BUZĂU
PSD 
  
188.  Petcu Toma-Florin 19 GIURGIU
ALDE - până în sep. 2019
Neafiliați - din sep. 2019
 - până în sep. 2019
PRO România - din sep. 2019
 - până în oct. 2019
ALDE - din oct. 2019
 - până în feb. 2020
Neafiliați - din feb. 2020
 - până în mar. 2020
PNL - din mar. 2020
189.  Petrea Gabriel 42 BUCUREȘTI
PSD - până în oct. 2019
PRO România - din oct. 2019
190.  Petrețchi Nicolae-Miroslav  
Minoritati 
191.  Petric Octavian 32 SATU-MARE
PSD - până în feb. 2019
Neafiliați - din feb. 2019
 - până în mai 2019
PRO România - din mai 2019
192.  Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina 17 DOLJ
PSD 
193.  Pirtea Marilen - Gabriel 37 TIMIȘ
PNL 
194.  Pistru Eusebiu-Manea 2 ARAD
PNL - până în dec. 2017
ALDE - din dec. 2017
 - până în sep. 2019
Neafiliați - din sep. 2019
 - până în sep. 2019
PRO România - din sep. 2019
 - până în oct. 2019
ALDE - din oct. 2019
 - până în feb. 2020
Neafiliați - din feb. 2020
 - până în apr. 2020
PMP - din apr. 2020
 - până în sep. 2020
PSD - din sep. 2020
195.  Pleșoianu Liviu Ioan Adrian 42 BUCUREȘTI
PSD 
196.  Podașcă Gabriela-Maria 42 BUCUREȘTI
PSD - din feb. 2018
 - până în mai 2018
Neafiliați - din mai 2018
 - până în mai 2019
PRO România - din mai 2019
  
13 feb. 2018
197.  Ponta Victor-Viorel 20 GORJ
198.  Pop Andrei 23 IALOMIȚA
PSD 
199.  Pop Georgian 42 BUCUREȘTI
PSD - până în feb. 2019
Neafiliați - din feb. 2019
 - până în mai 2019
PRO România - din mai 2019
 - până în feb. 2020
PSD - din feb. 2020
200.  Popa Florin 18 GALAȚI
PSD 
201.  Popa Mihai Valentin 8 BRAȘOV
PSD - până în dec. 2018
Neafiliați - din dec. 2018
 - până în dec. 2018
PSD - din dec. 2018
 - până în iun. 2019
PRO România - din iun. 2019
202.  Popa Ștefan-Ovidiu 40 VÂLCEA
PSD 
203.  Popescu Mariana-Venera  
Minoritati 
204.  Popescu Nicolae-Daniel 43 DIASPORA
USR - din apr. 2017
19 apr. 2017
205.  Popescu Pavel 37 TIMIȘ
PNL 
  
206.  Popescu Virgil-Daniel 27 MEHEDINȚI
PNL 
207.  Preda Cezar-Florin 16 DÂMBOVIȚA
PNL 
208.  Preda Marin 3 ARGEȘ
PSD 
27 oct. 2020
209.  Predoiu Marian-Cătălin 12 CĂLĂRAȘI
PNL 
210.  Presură Alexandra 17 DOLJ
PSD 
211.  Pricop Karmencita 10 BUZĂU
PSD 
27 oct. 2020
212.  Prisnel Adrian-Claudiu 17 DOLJ
USR 
213.  Prișcă Răzvan Sorin 31 PRAHOVA
PNL 
214.  Radu Anișoara 38 TULCEA
PSD 
16 ian. 2017
215.  Radu Marin Traian 17 DOLJ
PSD 
27 oct. 2020
216.  Raețchi Ovidiu Alexandru 42 BUCUREȘTI
PNL 
217.  Răcuci Claudiu-Vasile 1 ALBA
PNL 
218.  Rădulescu Alexandru 35 SUCEAVA
PSD 
219.  Rădulescu Cătălin-Marian 3 ARGEȘ
PSD 
220.  Rădulescu Dan-Răzvan 31 PRAHOVA
USR - până în sep. 2020
Neafiliați - din sep. 2020
221.  Răduț Violeta 36 TELEORMAN
PSD - din feb. 2017
21 feb. 2017
222.  Roman Florin-Claudiu 1 ALBA
PNL 
  
223.  Roman Ioan Sorin 5 BIHOR
PSD 
224.  Romanescu Cristinel 10 BUZĂU
PNL 
225.  Roșca Lucreția 18 GALAȚI
PSD 
226.  Rotaru Alexandru 29 NEAMȚ
PSD 
227.  Rotaru Răzvan-Ilie 7 BOTOȘANI
PSD 
228.  Săftoiu Ana Adriana 42 BUCUREȘTI
PNL 
229.  Sămărtinean Cornel-Mircea 37 TIMIȘ
PMP 
230.  Schelean-Șomfelean Valeria-Diana 11 CARAȘ-SEVERIN
PNL 
231.  Sebestyén Csaba-István 21 HARGHITA
UDMR 
232.  Sefer Cristian-George 12 CĂLĂRAȘI
PMP - până în noi. 2018
PSD - din noi. 2018
233.  Seidler Cristian-Gabriel 42 BUCUREȘTI
USR 
  
234.  Seres Dénes 33 SĂLAJ
UDMR 
235.  Sighiartău Robert-Ionatan 6 BISTRIȚA-NĂSĂUD
PNL 
236.  Simion Lucian-Eduard 38 TULCEA
PSD 
237.  Simionca Ionuț 6 BISTRIȚA-NĂSĂUD
PMP 
238.  Sitterli Ovidiu-Ioan 34 SIBIU
PSD - până în oct. 2017
Neafiliați - din oct. 2017
 - până în iun. 2018
PNL - din iun. 2018
239.  Socotar Gheorghe-Dinu 28 MUREȘ
PSD 
240.  Solomon Adrian 39 VASLUI
PSD 
241.  Spânu Ion 11 CARAȘ-SEVERIN
PSD - până în dec. 2018
Neafiliați - din dec. 2018
 - până în mai 2019
PRO România - din mai 2019
242.  Stamatian Vasile-Florin 13 CLUJ
PNL 
243.  Stan Viorel 29 NEAMȚ
PSD 
13 feb. 2018
244.  Stancu Florinel 17 DOLJ
PSD - până în aug. 2019
PRO România - din aug. 2019
245.  Stativă Irinel Ioan 39 VASLUI
PSD 
246.  Stănescu Alexandru 30 OLT
PSD 
247.  Stoica Bogdan-Alin  
Minoritati 
248.  Stroe Ionuț-Marian 17 DOLJ
PNL 
249.  Suciu Matei 37 TIMIȘ
PSD - din ian. 2017
16 ian. 2017
250.  Surgent Marius-Gheorghe 22 HUNEDOARA
ALDE - până în sep. 2019
Neafiliați - din sep. 2019
 - până în sep. 2019
PRO România - din sep. 2019
 - până în oct. 2019
ALDE - din oct. 2019
 - până în feb. 2020
Neafiliați - din feb. 2020
 - până în mar. 2020
PNL - din mar. 2020
251.  Szabó Ödön 5 BIHOR
UDMR 
252.  Șarapatin Elvira 20 GORJ
PSD 
253.  Șerban Ciprian-Constantin 29 NEAMȚ
PSD 
254.  Șimon Gheorghe 26 MARAMUREȘ
PSD 
255.  Șișcu George 38 TULCEA
PNL 
256.  Șotcan Theodora 4 BACĂU
PSD 
257.  Șova Lucian 4 BACĂU
PSD 
258.  Șovăială Constantin 34 SIBIU
PNL 
259.  Ștefan Ion 41 VRANCEA
PNL 
260.  Știrbu Gigel-Sorinel 30 OLT
PNL 
261.  Tabugan Ion 11 CARAȘ-SEVERIN
PMP - până în mai 2018
  
Neafiliați - din mai 2018
 - până în iun. 2018
ALDE - din iun. 2018
 - până în sep. 2019
Neafiliați - din sep. 2019
 - până în sep. 2019
PRO România - din sep. 2019
 - până în oct. 2019
ALDE - din oct. 2019
 - până în feb. 2020
Neafiliați - din feb. 2020
 - până în mar. 2020
PNL - din mar. 2020
262.  Tănăsescu Alina-Elena 17 DOLJ
PSD 
263.  Teacă Alexandru 15 COVASNA
PMP - din oct. 2019
15 oct. 2019
264.  Teiș Alina 27 MEHEDINȚI
PSD - din sep. 2017
 - până în iun. 2020
PRO România - din iun. 2020
4 sep. 2017
265.  Terea Ioan 34 SIBIU
PSD 
266.  Tîlvăr Angel 41 VRANCEA
PSD 
267.  Todor Adrian 2 ARAD
PSD 
268.  Todoran Adrian-Mihăiță 26 MARAMUREȘ
PMP 
269.  Toma Ilie 22 HUNEDOARA
PSD 
270.  Trăilă Cristina 42 BUCUREȘTI
PNL - din iun. 2017
27 iun. 2017
271.  Tripa Florin-Dan 2 ARAD
PSD 
272.  Tudor Beatrice 42 BUCUREȘTI
PSD 
273.  Turcan Raluca 34 SIBIU
PNL 
274.  Turcescu Robert-Nicolae 14 CONSTANȚA
PMP 
275.  Tușa Adriana Diana 42 BUCUREȘTI
PSD 
276.  Ursu Răzvan-Ion 31 PRAHOVA
PSD 
16 ian. 2017
277.  Varga Glad-Aurel 2 ARAD
PNL 
278.  Varga Vasile 9 BRĂILA
PNL 
279.  Vasile Daniel  
Minoritati 
280.  Vasilică Radu Costin 3 ARGEȘ
PSD 
281.  Vass Levente 28 MUREȘ
UDMR 
282.  Văcaru Alin Vasile 20 GORJ
PSD - până în sep. 2017
Neafiliați - din sep. 2017
 - până în mai 2019
PRO România - din mai 2019
283.  Vexler Silviu  
Minoritati 
284.  Vișan George-Gabriel 14 CONSTANȚA
PSD 
285.  Vîlceanu Dan 20 GORJ
PNL 
286.  Vîrză Mihăiță 42 BUCUREȘTI
PSD 
287.  Vlăducă Oana-Silvia 16 DÂMBOVIȚA
PSD - până în feb. 2019
Neafiliați - din feb. 2019
 - până în mai 2019
PRO România - din mai 2019
288.  Voicu Mihai Alexandru 43 DIASPORA
PNL 
289.  Vosganian Varujan 24 IAȘI
ALDE - până în sep. 2019
Neafiliați - din sep. 2019
 - până în sep. 2019
PRO România - din sep. 2019
 - până în oct. 2019
ALDE - din oct. 2019
 - până în feb. 2020
Neafiliați - din feb. 2020
 - până în iun. 2020
PSD - din iun. 2020
290.  Vrăjitoru Sorinel-Marian 12 CĂLĂRAȘI
PSD 
4 sep. 2017
291.  Weber Mihai 20 GORJ
PSD 
292.  Zamfira Constantin-Cătălin 25 ILFOV
PSD - până în noi. 2018
Neafiliați - din noi. 2018
 - până în feb. 2019
PSD - din feb. 2019
293.  Zisopol Dragoș Gabriel  
Minoritati 

Deputati care si-au încetat mandatul înainte de terminarea legislaturii

  Nume si prenume Circumscriptia electorala PartidMembru
din
Membru
pâna
Nr. Denumire
1.  Dobra Călin-Ionel 37 TIMIȘ
PSD 
4 ian. 2017
2.  Luca Andaluzia 38 TULCEA
PSD 
4 ian. 2017
3.  Gâdea Adrian-Ionuț 36 TELEORMAN
PSD 
27 ian. 2017
4.  Costescu Manuel 43 DIASPORA
USR 
3 mar. 2017
5.  Nicolăescu Gheorghe-Eugen 42 BUCUREȘTI
PNL - până în iun. 2017
1 iun. 2017
6.  Badea Leonardo 16 DÂMBOVIȚA
PSD 
4 iul. 2017
7.  Iacomi Iulian 12 CĂLĂRAȘI
PSD 
4 iul. 2017
8.  Trușcă Constantin 27 MEHEDINȚI
PSD 
17 iul. 2017
9.  Coste Marina-Adelina 5 BIHOR
PSD 
13 aug. 2017
10.  Chiriță Dumitru 42 BUCUREȘTI
PSD - până în noi. 2017
20 noi. 2017
11.  Munteanu Ioan 29 NEAMȚ
PSD - până în ian. 2018
  
23 ian. 2018
12.  Vlase Petru Gabriel 4 BACĂU
PSD 
5 iul. 2018
13.  Ignat Miron  
Minoritati 
14 aug. 2018
14.  Dragnea Nicolae-Liviu 36 TELEORMAN
PSD 
29 mai 2019
15.  Ciuhodaru Tudor 24 IAȘI
PSD - până în iun. 2019
13 iun. 2019
16.  Ghinea Cristian 42 BUCUREȘTI
USR - până în iun. 2019
14 iun. 2019
17.  Plumb Rovana 16 DÂMBOVIȚA
PSD 
19 iun. 2019
18.  Tudose Mihai 9 BRĂILA
PSD - până în feb. 2019
Neafiliați - din feb. 2019
 - până în mai 2019
PRO România - din mai 2019
 - până în iun. 2019
19 iun. 2019
19.  Tomac Eugen 42 BUCUREȘTI
PMP - până în iun. 2019
20 iun. 2019
20.  Ștefan Viorel 18 GALAȚI
PSD 
24 iun. 2019
21.  Goga Octavian 15 COVASNA
PMP - până în iun. 2017
PSD - din iun. 2017
 - până în oct. 2019
15 oct. 2019
22.  Steriu Valeriu-Andrei 42 BUCUREȘTI
PMP - până în mai 2018
PSD - din mai 2018
 - până în aug. 2020
30 aug. 2020
23.  Zainea Cornel 25 ILFOV
USR - până în oct. 2020
8 oct. 2020
24.  Lazăr Sorin 10 BUZĂU
PSD 
14 oct. 2020
25.  Vasilescu Lia Olguța 17 DOLJ
PSD 
14 oct. 2020
26.  Călin Ion 17 DOLJ
PSD - până în oct. 2020
15 oct. 2020
27.  Ștefan Corneliu 16 DÂMBOVIȚA
PSD 
15 oct. 2020
28.  Dan Nicușor Daniel 42 BUCUREȘTI
USR - până în oct. 2020
19 oct. 2020
29.  Stanciu-Viziteu Lucian-Daniel 4 BACĂU
USR - până în oct. 2020
  
  
20 oct. 2020
30.  Nistor Laurențiu 22 HUNEDOARA
PSD 
22 oct. 2020
31.  Velcea Nicolae 3 ARGEȘ
PSD 
23 oct. 2020
32.  Alexe Costel 24 IAȘI
PNL 
26 oct. 2020
33.  Țachianu Marian 16 DÂMBOVIȚA
PSD 
25 iun. 2019 27 oct. 2020
34.  Korodi Attila 21 HARGHITA
UDMR - până în oct. 2020
28 oct. 2020
35.  Vlad Sergiu Cosmin 2 ARAD
USR - până în noi. 2020
2 noi. 2020
36.  Iordache Florin 30 OLT
PSD - până în noi. 2020
23 noi. 2020
37.  Rădulescu Gabriel 42 BUCUREȘTI
PMP 
2 sep. 2020 23 noi. 2020
38.  Radu Nicolaie-Sebastian-Valentin 10 BUZĂU
PSD 
9 dec. 2020
39.  Barna Ilie Dan 34 SIBIU
USR - până în dec. 2020
  
  
18 dec. 2020
40.  Benga Tudor - Vlad 8 BRAȘOV
USR - până în dec. 2020
18 dec. 2020
41.  Bodea Marius 24 IAȘI
PNL - până în iun. 2020
Neafiliați - din iun. 2020
 - până în dec. 2020
18 dec. 2020
42.  Botez Mihai-Cătălin 39 VASLUI
USR - până în dec. 2020
  
  
18 dec. 2020
43.  Bulai Iulian 29 NEAMȚ
USR - până în dec. 2020
18 dec. 2020
44.  Cernat Silviu-Nicolaie 4 BACĂU
USR 
27 oct. 2020 18 dec. 2020
45.  Chichirău Cosette-Paula 24 IAȘI
USR - până în dec. 2020
  
18 dec. 2020
46.  Ciurea Alexandru 42 BUCUREȘTI
USR 
27 oct. 2020 18 dec. 2020
47.  Dehelean Silviu 5 BIHOR
USR - până în dec. 2020
  
18 dec. 2020
48.  Drulă Cătălin 37 TIMIȘ
USR - până în dec. 2020
  
18 dec. 2020
49.  Duruș Vlad-Emanuel 26 MARAMUREȘ
USR - până în dec. 2020
18 dec. 2020
50.  Ion Stelian-Cristian 14 CONSTANȚA
USR - până în dec. 2020
  
  
18 dec. 2020
51.  Iurișniți Cristina-Ionela 6 BISTRIȚA-NĂSĂUD
USR - până în dec. 2020
18 dec. 2020
52.  Moșteanu Liviu-Ionuț 3 ARGEȘ
USR - până în dec. 2020
18 dec. 2020
53.  Năsui Claudiu-Iulius-Gavril 42 BUCUREȘTI
USR - până în dec. 2020
  
  
18 dec. 2020
54.  Necula Ciprian 25 ILFOV
USR 
13 oct. 2020 18 dec. 2020
55.  Pop Rareș Tudor 42 BUCUREȘTI
USR - până în dec. 2020
18 dec. 2020
56.  Prună Cristina-Mădălina 42 BUCUREȘTI
USR - până în dec. 2020
  
  
18 dec. 2020
57.  Rodeanu Bogdan-Ionel 18 GALAȚI
USR - până în dec. 2020
18 dec. 2020
58.  Sfărăilă Dan Mihai 2 ARAD
USR 
17 noi. 2020 18 dec. 2020
59.  Ungureanu Emanuel-Dumitru 13 CLUJ
USR - până în dec. 2020
18 dec. 2020
60.  Budăi Marius-Constantin 7 BOTOȘANI
PSD - până în dec. 2020
19 dec. 2020
61.  Ciolacu Ion-Marcel 10 BUZĂU
PSD - până în dec. 2020
19 dec. 2020
62.  Cuc Alexandru-Răzvan 19 GIURGIU
PSD 
19 dec. 2020
63.  Georgescu Nicolae 3 ARGEȘ
PSD 
19 dec. 2020
64.  Halici Nicușor 41 VRANCEA
PSD 
19 dec. 2020
65.  Mînzatu Roxana 8 BRAȘOV
PSD 
19 dec. 2020
66.  Mușoiu Ștefan 23 IALOMIȚA
PSD - până în dec. 2020
19 dec. 2020
67.  Simonis Alfred - Robert 37 TIMIȘ
PSD - până în dec. 2020
  
  
19 dec. 2020
68.  Suciu Vasile-Daniel 6 BISTRIȚA-NĂSĂUD
PSD - până în dec. 2020
  
  
19 dec. 2020

Adresa postala: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, Bucuresti duminică, 25 septembrie 2022, 10:25
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111 Utilizator:
E-mail: webmaster@cdep.ro