Sunteti în sectiunea: Prima pagina > Structuri parlamentare 2020-prezent > Parlamentul României > Comisii > Revoluționari Versiunea pentru printare
2020-prezent

Funcția Numele și prenumele Grupul
parlamentar
Membru al
comisiei din data
1. Președinte Fălcoi Nicu
președinte din 14 dec. 2021
deputat USR 14.12.2021
2. Vicepreședinți Dogariu Eugen senator PSD  
3. Secretari Păunescu Silviu-Titus deputat AUR  
4. Membri Benedek Zacharie deputat UDMR  
5.   Marșalic Jaro Norbert deputat PNL  
6.   Ostaficiuc Marius-Eugen deputat PSD 11.05.2021
7.   Roman Florin-Claudiu deputat PNL  
8.   Solomon Adrian deputat PSD  
9.   Stativă Irinel Ioan deputat PSD  
10.   Trifan Raoul-Adrian senator USR  

Foști membri ai biroului comisiei
Funcția Numele și prenumele Grupul
parlamentar
Membru al biroului
până în data
1. Președinte Solomon Adrian deputat PSD 14.12.2021

Foști membri ai comisiei
Numele și prenumele Grupul
parlamentar
Membru al comisiei
până în data
1. Cristescu Radu-Mihai deputat PSD 11.05.2021
2. Prunean Alin-Costel deputat USR 14.12.2021

Adresa postala: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, Bucuresti vineri, 28 ianuarie 2022, 5:26
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111 Utilizator:
E-mail: webmaster@cdep.ro