Sunteti în sectiunea: Prima pagina > Structuri parlamentare 2020-prezent > Parlamentul României > Comisii > UNESCO Versiunea pentru printare
2020-prezent

Funcția Numele și prenumele Grupul
parlamentar
Membru al
comisiei din data
1. Președinte Cătăuță Ana-Maria
președinte din 3 mai 2022
deputat PSD 03.05.2022
2. Vicepreședinți Negoi Eugen-Remus senator USR  
3. Secretari Bica Dănuț senator PNL  
4. Membri Bulai Oana-Gianina deputat PSD  
5.   Bumb Sorin-Ioan senator PNL  
6.   Buzoianu Diana-Anda deputat USR  
7.   Cazan Laurențiu-Nicolae deputat PNL  
8.   Căuș Vasile-Aurel deputat PNL  
9.   Chelaru Mircia deputat AUR  
10.   Csép Éva-Andrea deputat UDMR  
11.   Dîncu Vasile senator PSD  
12.   Fădor Angelica deputat PNL  
13.   Firea Gabriela senator PSD  
14.   Floroiu Ionel deputat PSD  
15.   Ghera Giureci-Slobodan deputat Minoritati  
16.   Lungu Romeo-Daniel deputat PSD  
17.   Novák Csaba-Zoltán senator UDMR  
18.   Teniță Dragoș-Cătălin deputat Neafiliați  
19.   Weber Mihai deputat PSD 22.06.2022

Foști membri ai biroului comisiei
Funcția Numele și prenumele Grupul
parlamentar
Membru al biroului
până în data
1. Președinte Weber Mihai deputat PSD 13.12.2021

Foști membri ai comisiei
Numele și prenumele Grupul
parlamentar
Membru al comisiei
până în data
1. Gorghiu Alina-Ștefania senator PNL 22.06.2022
2. Suciu Vasile-Daniel deputat PSD 22.06.2022
3. Viașu Cosmin-Cristian senator USR 21.01.2022
4. Weber Mihai deputat PSD 03.05.2022

Adresa postala: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, Bucuresti duminică, 25 septembrie 2022, 20:07
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111 Utilizator:
E-mail: webmaster@cdep.ro