You are here: Home page > Parliamentary bodies 2000-2004 > Chamber of Deputies > Committees > Sănătate Printable version
2000-2004

Position Deputy Parliamentary
group
Member since
1. Chairperson Ifrim Mircea PRM  
2. Vice-Chairpersons Bartoș Daniela
vice-chairperson since 1 apr. 2004
PSD  
3.   Dragoș Liviu Iuliu PNL  
4. Secretaries Burnei Ion PSD  
5.   Florea Ana Minoritati  
6. Members Abiței Ludovic PRM  
7.   Brînzan Ovidiu PSD  
8.   Ionescu Dan PSD  
9.   Luchian Ion PNL  
10.   Man Mircea PD 05.06.2003
11.   Moraru Constantin Florentin non-attached  
12.   Naidin Petre non-attached  
13.   Năstase Ioan Mihai non-attached 17.02.2004
14.   Pataki Iulia UDMR  
15.   Popa Constanța PRM  
16.   Popescu Gheorghe PSD  

Former members of the committee bureau
Position Deputy Parliamentary
group
Member of the committee
bureau until
1. Vice-Chairpersons Brînzan Ovidiu PSD 01.04.2004

Former members of the committee
Deputy Parliamentary
group
Member until
1. Pașcu Ioan Mircea PSD 06.04.2001
2. Știreanu Octavian PSD 10.01.2001

Postal address: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, Bucharest, Romania monday, 24 january 2022, 5:44
Telephone: +40213160300, +40214141111 Utilizator:
E-mail: webmaster@cdep.ro