Sunteti în sectiunea: Prima pagina > Structuri parlamentare 2020-prezent > Camera Deputaților > Comisii > Agricultură Versiunea pentru printare
2020-prezent

Funcția Deputatul Grupul
parlamentar
Membru al
comisiei din data
1. Președinte Barbu Florin-Ionuț
președinte din 7 dec. 2021
PSD 25.11.2021
2. Vicepreședinți Gheba Daniel-Sorin USR  
3.   Magyar Loránd-Bálint UDMR  
4.   Șoptică Costel
vicepreședinte din 9 feb. 2021
PNL  
5. Secretari Bîrcă Constantin PSD  
6.   Olar Corneliu PNL  
7. Membri Alda Adrian PSD  
8.   Balabașciuc Călin-Constantin AUR 15.09.2021
9.   Bălășoiu Aurel PSD  
10.   Calotă Florică Ică PNL  
11.   Chesnoiu Adrian-Ionuț PSD  
12.   Chira Claudiu-Martin Neafiliați 03.03.2021
13.   Ciubuc Ciprian AUR 01.02.2021
14.   Constantin Daniel PNL  
15.   Drancă Andrei-Iulian USR  
16.   Dumitrescu Raluca Giorgiana PSD  
17.   Dumitru Florian-Emil PNL  
18.   Giugea Nicolae Neafiliați  
19.   Könczei Csaba UDMR  
20.   Munteanu Remus PSD 01.02.2021
21.   Niță Nicu PSD  
22.   Pambuccian Varujan Minoritati  
23.   Popa Alexandru PNL  
24.   Prunean Alin-Costel USR  
25.   Scripnic Lilian AUR 01.02.2021

Foști membri ai biroului comisiei
Funcția Deputatul Grupul
parlamentar
Membru al biroului
până în data
1. Președinte Chesnoiu Adrian-Ionuț PSD 07.12.2021
2. Vicepreședinți Giugea Nicolae Neafiliați 09.02.2021

Foști membri ai comisiei
Deputatul Grupul
parlamentar
Membru al comisiei
din data până în data
1. Grecu Ion-Cătălin PSD   25.11.2021
2. Lazăr Teodor USR   24.02.2021
3. Pătrăuceanu Constantin-Neculai PSD   01.02.2021
4. Păunescu Silviu-Titus AUR 01.02.2021 15.09.2021

Adresa postala: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, Bucuresti joi, 27 ianuarie 2022, 19:05
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111 Utilizator:
E-mail: webmaster@cdep.ro