Sunteti în sectiunea: Prima pagina > Structuri parlamentare 2020-prezent > Camera Deputaților > Comisii > Cultură Versiunea pentru printare
2020-prezent

Funcția Deputatul Grupul
parlamentar
Membru al
comisiei din data
1. Președinte Bulai Iulian USR  
2. Vicepreședinți Petrețchi Nicolae-Miroslav Minoritati  
3.   Vulpescu Ioan PSD  
4. Secretari Gheorghe Andrei Daniel
secretar din 20 apr. 2022
PNL 02.03.2022
5.   Pop Darius
secretar din 20 apr. 2022
AUR 01.02.2021
6. Membri Badea Iulian-Alexandru PSD  
7.   Buican Cristian PNL 01.02.2021
8.   Cîtea Vasile PSD 24.03.2021
9.   Gheorghiu Bogdan PNL  
10.   Kelemen Hunor UDMR  
11.   Știrbu Gigel-Sorinel PNL  
12.   Teniță Dragoș-Cătălin Neafiliați  
13.   Tușa Adriana Diana PSD  

Foști membri ai biroului comisiei
Funcția Deputatul Grupul
parlamentar
Membru al biroului
până în data
1. Secretari Gheorghiu Bogdan PNL 02.02.2021

Foști membri ai comisiei
Deputatul Grupul
parlamentar
Membru al comisiei
până în data
1. Florea Oana-Consuela PSD 24.02.2021

Adresa postala: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, Bucuresti luni, 26 septembrie 2022, 13:50
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111 Utilizator:
E-mail: webmaster@cdep.ro