Sunteti în sectiunea: Prima pagina > Structuri parlamentare 2020-prezent > Camera Deputaților > Comisii > Economică Versiunea pentru printare
2020-prezent

Funcția Deputatul Grupul
parlamentar
Membru al
comisiei din data
1. Președinte Dunava Costel Neculai PSD  
2. Vicepreședinți Botez Mihai-Cătălin
vicepreședinte din 22 feb. 2022
USR  
3.   Burciu Cristina PNL  
4.   Focșa Dumitru-Viorel
vicepreședinte din 2 feb. 2021
AUR 01.02.2021
5.   Paladi George-Adrian PSD  
6. Secretari Kelemen Attila UDMR  
7.   Stoica Bogdan-Alin Minoritati  
8.   Șoldan Gheorghe PSD  
9. Membri Avrămescu Gabriel-Ioan PNL 14.03.2022
10.   Făgărășian Valentin-Ilie PNL 02.03.2022
11.   Gheorghe Andrei Daniel PNL 03.03.2021
12.   Hangan Pollyanna-Hanellore USR  
13.   Molnar Radu-Iulian USR 21.04.2021
14.   Năcuță Sorin PNL  
15.   Presură Alexandra PSD  
16.   Simion George-Nicolae AUR 24.03.2021
17.   Stancu Paul PSD  
18.   Stoian Maria PNL  
19.   Șimon Gheorghe PSD  

Foști membri ai comisiei
Deputatul Grupul
parlamentar
Membru al comisiei
din data până în data
1. Făgărășian Valentin-Ilie PNL   03.03.2021
2. Gavrilă Anamaria Neafiliați 01.02.2021 24.03.2021
3. Miruță Radu-Dinel USR   21.04.2021
4. Todosiu Beniamin USR   02.03.2022
5. Tuță George-Cristian PNL   15.12.2021

Adresa postala: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, Bucuresti marți, 16 august 2022, 3:36
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111 Utilizator:
E-mail: webmaster@cdep.ro